FAQ

Czy przeszczep tłuszczu z zastosowaniem Puregraft jest bezpieczny?

Tak. Przeszczepy tłuszczu z zastosowaniem Puregraft oferują minimalnie inwazyjną, przyjazną pacjentowi alternatywę dla syntetycznych wypełniaczy i implantów. Produkt umożliwia lekarzowi w najlepszy możliwy sposób przygotować tkankę używając zamkniętego, sterylnego systemu, który znacząco redukuje ryzyko infekcji i innych komplikacji związanych z wprowadzeniem obcego materiału do ciała.


Jakiego rezultatu mogę oczekiwać?

Każdy pacjent jest inny. Ostateczny rezultat jest zauważalny po 3 miesiącach po zabiegu, jednak w zależności od złożoności zabiegu rezultaty mogą się różnić. Niektórzy pacjenci potrzebują kliku zabiegów dla uzyskania optymalnego rezultatu. Ważne jest omówienie z lekarzem jakich rezultatów można się spodziewać.


Skąd mam wiedzieć, że Puregraft jest dla mnie?

Każdy kto poszukuje objętości lub odmłodzenia powinien rozważyć przeszczep tłuszczu w wykorzystaniem Puregraft. Dla szukających subtelnej, naturalnej objętości i wypełnienia, tłuszcz jest idealną opcją. Dla osób potrzebujących znacznych objętości, tłuszcz może być użyty do otoczenia implantu i złagodzenia jego kształtu.


Jak Puregraft różni się od innych systemów?

Niezależnie czy poszukujemy poprawy wyglądu czy przywrócenia kształtu, będziemy używać własnej naturalnej tkanki tłuszczowej. Syntetyczne materiały są obce dla ciała i będą wymagały powtarzania zabiegu dla utrzymania wyglądu. W przeciwieństwie, rezultaty osiągane z systemem Puregraft są generalnie trwałe po 3-6 miesiącach.


Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy do techniki lekarza i objętości tkanki, która ma zostać oczyszczona. Zabieg może odbywać sie w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwać od 1 - 3 godzin.


Jak długo będzie trwało gojenie?

Większość pacjentów wraca do domu tego samego dnia. Możliwe efekty uboczne, które mogą wystąpić to: średni dyskomfort, siniaki, opuchlizna i zaczerwienienie. Większość pacjentów jest w stanie podjąć lżejsze aktywności po upływie jednego tygodnia i w pełni wrócić do normalnych aktywności po dwóch tygodniach od zabiegu.


Jakie jest ryzyko związane z zabiegiem z wykorzystaniem Puregraft?

Jak przy każdej operacji, istnieje ryzyko związane ze znieczuleniem i samą operacją; jednakże, Puregraft minimalizuje ryzyko związane z reakcją immunologiczna lub alergiczną poprzez eliminację wprowadzania obcej substancji do ciała. Efekty uboczne mogą się różnić i powinny być omówione z lekarzem.


Jakie inne pytania powinno zadać się lekarzowi?

Jakich ostatecznych wyników mogę oczekiwać?
Jakich kolejnych działań mogę się spodziewać?